خدا را نشناخته آن که نافرمانى اش کند امام محمد باقر (ع)
استارپی

ویژوال استودیو چیست؟

دسته : دسته بندی نشده
نظرات : 0 نظر
ویژوال استودیو چیست؟

در این مقاله قصد داریم نرم افزار ویژوال استودیو را معرفی کرده، نسخه مختلف آن را با یکدیگر مقایسه کنیم و به تاریخچه این IDE پر کاربرد بپردازیم. نسخه ی رایگان ویژوال استودیو را به طور مختصر بررسی کنیم و به قابلیت هایی که از آن ها محروم است اشاره کنیم. با ما همراه باشید.

ویژوال استودیو، یک محیط یکپارچه توسعه نرم افزار (IDE)ساخت شرکت مایکروسافت است. از نرم افزار ویژوال استودیو برای توسعه برنامه های کامپیوتری، وب سایت ها، اپلیکیشن های وب، سرویس های وب و اپلیکیشن های موبایل استفاده می شود. ویژوال استودیو، 36 زبان برنامه نویسی مختلف را پشتیبانی می کند و به این ترتیب این امکان را برای ویرایشگرها و دیباگرهای کد فراهم میکند که بتوانند تقریبا هر زبان برنامه نویسی را (با درجه های مختلف) پشتیبانی کنند. این زبان های از پیش تعبیه شده شامل C, C++/CLI, Visual Basic .NET, C#, F#, JavaScript, TypeScript, XML, XSLT, HTML و CSS می شوند. با استفاده ازپلاگین ها، زبان هایی نظیر Python ، Ruby،Node.js و M نیز قابل پشتیبانی هستند. زبان های Java و J# نیز در گذشته پشتیبانی می شدند، اما نسخه های جدید ویژوال استودیو از جاوا پشتیبانی نمی کند.

ابتدایی ترین ویرایش نرم افزار ویژوال استودیو، با نام Community edition، بصورت رایگان در دسترس است. نسخه پشتیبانی شده کنونی ویژوال استودیو، نسخه 2019 است. شرکت مایکروسافت در تاریخ 6 جولای 2018 اعلام کرده بود که نسخه 2019 در تاریخ 2 اوریل 2019 عرضه میشو

سیر تکاملی ویژوال استودیو

سیر تکاملی ویژوال استودیو

اولین ورژن ویژوال استودیو در سال ۱۹۹۷ منتشر شد که نام آن ویژوال استودیو ۹۷ و ورژن آن 5.0 بود. جدیدترین نسخه ویژوال استودیو نسخه 16.0 است که در تاریخ 21 فوریه 2019 تحت عنوان ویژوال استودیو 2019 به طور عمومی منتشر شد. دات نت فریم ورک پشتیبانی شده در این نسخه 4.0 تا 4.7.2 است.

نظرات (0)

برای ارسال نظر باید وارد سایت شوید. ورود | ثبت نامکانال ایتا ما  آپارات ما  کانال سروش ما  پیج ما

تمامی حقوق برای سایت استار پی محفوظ می باشد. ©