خدا را نشناخته آن که نافرمانى اش کند امام محمد باقر (ع)
استارپی

نکات جلوگیری و درمان کرونا

دسته : دسته بندی نشده
نظرات : 0 نظر
آیکون post

آنچه می نویسم، چیزهایی است که از برخی پزشکان و بیمارانی که درگیر کرونا شده و بهبود یافته اند و خودم نیز تا حد امکان می کوشم رعایت شان کنم. هر چند که تکراری هم باشند. پس با استار پی همراه باشید تا 10 نکته و تجربه برای جلوگیری و درمان کرونا را بیاموزید.

کرونا، ضعیف کش است. تا می توانید سیستم ایمنی بدن تان را تقویت کنید. یکی از پزشکان می گفت بخش قابل ملاحظه ای از افرادی که بر اثر کرونا فوت می کنند، دچار فقر غذایی بوده اند؛ نه این که فقیر مادی باشند، بلکه ممکن است متمول هم بوده باشند ولی غذاهای مفید و مغذی کم می خوردند. لذا حتماً حتماً میوه، سبزی و سایر مواد غذایی مفید را در برنامه غذایی تان قرار دهید و از هله هوله خوری و فست فود بپرهیزید.
از مصرف آب خیلی سرد هم اجتناب کنید تا جایی که ممکن است نوشیدنی های گرم مصرف نمایید.

دمنوش های سنتی به ویژه آویشن، پونه، بابونه گاوی (با بابونه معمولی متفاوت است)، سرخارگل، دارچین و زنجبیل را به طور روزانه مصرف کنید.
بهتر است برای شیرین کردن دمنوش تان از عسل استفاده کنید ولی هرگز عسل را در آب جوش نریزید بلکه وقتی حرارت دمنوش به حد خوردن تقلیل یافت، عسل را به آن اضافه کنید.

داروهای تقویت سیستم ایمنی را از داروخانه ها تهیه و به طور روزانه مصرف کنید، به ویژه ویتامین C که نقش موثری در تقویت سیستم ایمنی بدن دارد. هر روز به اندازه 1000 میلی گرم ویتامین C مصرف نمایید.
می توانید آزمایش بدهید تا ببینید کدام ویتامین ها در بدن تان کم است و با نظر پزشک تان مصرف شان کنید.

post

کرونا در افراد با علائم گوناگونی بروز می کند، مثل بدن درد، اسهال، تب، از بین رفتن حس بویایی و چشایی و ... ؛ هر گونه حالت غیرعادی در بدن تان را جدی بگیرید و فوراً به پزشک مراجعه کنید. تشخیص به موقع کرونا می تواند در درمان آن موثر باشد. هیچ گونه بیماری را پشت گوش نیندازید.

در خانه یا اداره و جلسات و ... که کولر روشن است، حتماً یکی از پنجره ها را باز کنید تا هوا به بیرون جریان پیدا کند. هنگام روشن کردن کولر خودرو نیز گوشه شیشه ماشین را پایین بکشید.

امکان ابتلای بچه ها را هم جدی بگیرید و مراقبت کنید که بیرون از خانه ماسک داشته باشند.

هر چه از بیرون به خانه می آورید را حتی المقدور با مایع ظرفشویی بشویید یا ضدعفونی کنید.

"فشم" را جدی بگیرید:
فاصله 2 متری با دیگران
شست و شوی مکرر در مکرر دست ها با آب و صابون
ماسک استفاه نمایید

هر جایی تراکم انسانی دیدید، فوری فاصله بگیرید. در صف ها با فاصله از نفر قبلی بایستید. در جلسات، با فاصله مناسب از همدیگر بنشینید.

موقع خریدن ماسک، توجه کنید که حتماً سه لایه باشد. اگر یک بسته ماسک می خرید، ابتدا یکی اش را بشکافید تا مطمئن شوید که سه لایه دارد. اگر ماسک خانگی هم درست می کنید، از سه نوع پارچه مختلف برای ایجاد لایه های سه گانه ماسک استفاده کنید.

نظرات (0)

برای ارسال نظر باید وارد سایت شوید. ورود | ثبت نامکانال ایتا ما  آپارات ما  کانال سروش ما  پیج ما

تمامی حقوق برای سایت استار پی محفوظ می باشد. ©